Naszym pacjentom zapewniamy profesjonalną opiekę internistyczną. By móc postawić trafną diagnozę oraz przeprowadzić leczenie korzystamy z szeregu badań dodatkowych.  Wiele badań specjalistycznych przeprowadzamy na miejscu, a także współpracujemy z licznymi specjalistami oraz laboratoriami weterynaryjnymi.


N
img 20160728 160653ieodłącznym elementem diagnostyki zwierząt egzotycznych jest badanie radiologiczne. Dysponujemy nowoczesnym system cyfrowym japońskiej firmy Konica Minolta. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu oraz sytemowi wyświetlania badanie przeprowadza się bardzo szybko z najwyższą możliwą dokładnością. Ułatwia to także przedstawienie danej sytuacji właścicielom zwierząt.


img 20161027 182136
Uzupełnieniem badania RTG jest badanie ultrasonograficzne. Używane przez nas do diagnostyki gadów, a także jako uzupełnienie badania układu rozrodczego i moczowego małych ssaków. Posiłkujemy się również badania u specjalistów, do których kierujemy pacjentów z konkretnymi problemami.img 20161027 181917Jednym z najpowszechniej wykorzystywanym przez nas badaniem jest badanie parazytologiczne. Pasożyty wewnętrzne oraz zewnętrzne to bardzo popularny "towarzysz" zwierząt egzotycznych. Na miejscu wykonujemy badania w kierunku większości pasożytów, od podstawowych rozmazów bezpośrednich, przez preparaty barwione metodą Ziehl-Neelsena, po immunochromatyczne testy w kierunku Giardi. Bardzo duży odsetek gadzich problemów zdrowotnych wynika z obecności pasożytów, dlatego nigdy nie rexzygnujemy z badań pod tym kątem.img 20161012 163052W lecznicy znajduje się mini laboratorium, w którym możemy wykonywać podstawowe badania biochemiczne krwi, oraz analizę moczu. Dodatkowo dzięki współpracy z Laboklin Polska możemy zapewnić pacjentom możliwość wykonania praktycznie wszystkich możliwych badań krwi, bakteriologicznych, wirusowych czy histopatologicznych.img 20161027 181840
Przed wykonaniem części badań konieczne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta. W związku z powyższym prosimy o wcześniejszy kontakt. Oferujemy również bogate pakiety diagnostyczne, w tym serie badań "od ręki". Celem umówienia również profimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.
© 2016 Przychodnia Weterynaryjna OAZA. Wszelkie prawa zastrzeżone.  | PetDoctor Theme by webunderdog