Nasza lecznica przystosowana jest do długoterminowej opieki nad zwierzętami.
By zapewnić jak największy komfort pacjentów posiadamy 3 oddzielne miejsca szpitalne i hotelowe. Dzięki temu właściciele mogą być spokojni że drapieżnik i ofiara nie śpią w klatce obok siebie.


W części zwierząt
20160114 131735 egzotycznych, przeciwidzianej dla gadów, płazów i ssaków, stale znajduje się 8 terrariów różnej wielkości z pełną kontrolą temperatury i możliwością indywidualnego dostosowania oświetlenia, duże terrarium dla największych z gadów, akwaria oraz ogrzewany rack system.

Terraria
przystosowane są do pobytów zarówno hotelowych jak i szpitalnych. W zbiornikach prowadzimy zabiegi tlenoterapii oraz inhalacje lecznice.


inkubator
Dla najbardziej wymagających pacjentów w szpitalu tym znajduje się również inkubator umożliwiając intesywna terapię, dostosowanie temperatury bezpośrednio do ciała pacjenta, oraz długotrwałe kroplówki z użyciem pompy infuzyjnej.20160114 131706Osobne pomieszczenie zajmuje szpital zabiegowy, dla dużych ssaków po zabiegu oraz szpitalnego leczenia kotów. Do dyspozycji pacjentów jest 8-10 klatek (możliwość łączenia) zapewniających komfort i bezpieczeństwo dla zwierząt. Ze względu na komfort innych pacjentów nie prowadzimy stacjonarnego leczenia psów.


Ostatnie pomieszczenia to szpital małych ssaków i ptaków. Jest zlokalizowany na drugim kończu lecznicy by jak najbardziej oddzielich gryzonie i ptaki od drapieżników i ich zapachów. Przestronne klatki przystosowane dla danego gatunku zapewniają komfort nawet przy dłuższych pobytach.  W szpitalu jest też możliwość umieszczenia zwierzęcia we własnej klatce.


Zwierzęta szpitalne i hotelowe mają zapewnioną opiekę także w trakcie świąt i innych dni, w których lecznica jest zamknięta dla klientów.


Przy chęci skorzystania z usług hotelowych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Przy dłuższych pobytach, oraz w przypadku opieki medycznej ceny ustalane są indywidualnie. W przypadku hotelu w okresie wakacyjnym zalecamy kontakt  z odpowiednim wyprzedzeniem.


Naszym pacjentom zapewniamy profesjonalną opiekę internistyczną. By móc postawić trafną diagnozę oraz przeprowadzić leczenie korzystamy z szeregu badań dodatkowych.  Wiele badań specjalistycznych przeprowadzamy na miejscu, a także współpracujemy z licznymi specjalistami oraz laboratoriami weterynaryjnymi.


N
img 20160728 160653ieodłącznym elementem diagnostyki zwierząt egzotycznych jest badanie radiologiczne. Dysponujemy nowoczesnym system cyfrowym japońskiej firmy Konica Minolta. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu oraz sytemowi wyświetlania badanie przeprowadza się bardzo szybko z najwyższą możliwą dokładnością. Ułatwia to także przedstawienie danej sytuacji właścicielom zwierząt.


img 20161027 182136
Uzupełnieniem badania RTG jest badanie ultrasonograficzne. Używane przez nas do diagnostyki gadów, a także jako uzupełnienie badania układu rozrodczego i moczowego małych ssaków. Posiłkujemy się również badania u specjalistów, do których kierujemy pacjentów z konkretnymi problemami.img 20161027 181917Jednym z najpowszechniej wykorzystywanym przez nas badaniem jest badanie parazytologiczne. Pasożyty wewnętrzne oraz zewnętrzne to bardzo popularny "towarzysz" zwierząt egzotycznych. Na miejscu wykonujemy badania w kierunku większości pasożytów, od podstawowych rozmazów bezpośrednich, przez preparaty barwione metodą Ziehl-Neelsena, po immunochromatyczne testy w kierunku Giardi. Bardzo duży odsetek gadzich problemów zdrowotnych wynika z obecności pasożytów, dlatego nigdy nie rexzygnujemy z badań pod tym kątem.img 20161012 163052W lecznicy znajduje się mini laboratorium, w którym możemy wykonywać podstawowe badania biochemiczne krwi, oraz analizę moczu. Dodatkowo dzięki współpracy z Laboklin Polska możemy zapewnić pacjentom możliwość wykonania praktycznie wszystkich możliwych badań krwi, bakteriologicznych, wirusowych czy histopatologicznych.img 20161027 181840
Przed wykonaniem części badań konieczne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta. W związku z powyższym prosimy o wcześniejszy kontakt. Oferujemy również bogate pakiety diagnostyczne, w tym serie badań "od ręki". Celem umówienia również profimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.
Materiał w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Porady i Wskazówki

Bardzo duży odsetek problemów zdrowotnych gadów wynika z nieprawidłowych warunków w hodowli. Przed wizytą warto przygotować informacje o warunkach w terrarium, diecie i suplementacji podopiecznego.
© 2016 Przychodnia Weterynaryjna OAZA. Wszelkie prawa zastrzeżone.  | PetDoctor Theme by webunderdog